Enneagram a divadlo

podzim 2024

Hospital Kuks

Enneagram je prastaré učení o principech vesmíru v člověku. Dnes je známý především jako typologie devíti vzorců osobnosti, které chrání v denním životě naše pravé Já.

Dramaterapie je cesta k pravému Já přes hru. Od velké legrace do velké hloubky.

Hanka a Hanka vás zvou k hraní si s našimi životními rolemi. Už počtvrté otvíráme tuto cestu „za typ osobnosti“. K tomu, co je v nás esenciální, původní.

Užasnete nad zázraky, které se dějí před očima. S každou vteřinou odkrýváme nevědomé vzorce, které lidi používají ve svých komunikačních hrách. Rozpoznáváme, co je naše a co nám slouží a kde všude můžeme být svobodnější, šťastnější, zdravější a vitálnější.

Letos vás zveme opět ve dnech svátečních na magický Kuks. Ve čtvrtek poznáme enneagramový systém a od pátku necháme teorie ožít a vydáme se přímo tam, kde mají naše srdce domov.

Pro koho?

  • Je to pro lidi, které fakt zajímá, kdo jsou za všemi naučenými vzorci chování.
  • Je to pro ty, kteří touží letět ve vnitřním svobodném prostoru. Zažít opravdovost, pravdu a jasnost a přivést je do svého každodenního života.
  • Je to pro lidi tvořivé a odvážné, a taky pro plaché introverty. Každý může jít způsobem, jaký je pro něj právě v té chvíli bezpečný.
  • Pro dospělé a také pro teenagery od 15 let

Kde?

Přímo na Kuksu. Neznám místo, kde se enneagram učí snáz. Před očima tu máme celý enneagram. Stojíte mezi Ctnostmi a Neřestmi… a vidíte celý svůj vnitřní svět. Touhy, radosti, lásku… a všechny propady, kterými jste prošli… A nalézáte porozumění a cestu.

Program je pro malou skupinu a vždy originální.

Po čtyřleté zkušenosti vidíme, že tady na Kuksu můžeme učit enneagram čistým prožitkem. Dny prožitku, legrace, dojetí a meditací nám dovolují poznat enneagram více než stovky hodin přednášek a čtení knih. Pravé enneagramové učení nacházíme nejlépe v hloubce sebe sama.

Je to vzácná akce a světově jedinečná. Učení o typech osobnosti přímo v lapidáriu mezi sochami Ctností a Neřestí je jako zasvěcení. Překračuje to, co jsme schopni o enneagramu pojmout myšlením a vyčíst v knihách. Vystavuje nás přímému působení energií a sil, ze kterých jsou upředené naše osobnosti. Celé to umocňuje prožitek díky divadelní improvizaci. 

S kým?

Hankou Havlovou, trenérkou emoční inteligence, terapeutkou, učitelkou enneagramu světové školy EPTPTM a Hankou Růžičkovou, drama a arteterapeutkou, průvodkyní na základní škole a učitelkou dramatické výchovy.

Mnoho let jsem toužila propojit učení enneagramu s divadlem. S hraním si s našimi životními rolemi.  Setkala jsem se s pár učiteli, kteří s divadlem v enneagramu pracovali. S Hankou Růžičkovou děláme už hodně let programy pro děti i dospělé – divadelní improvizace je jedním z pilířů, na kterých stojí spokojenost účastníků a posílená kompetence procházet změnami v bláznivém světě. Předloni jsme poprvé v Čechách propojily dramaterapii s enneagramem a prací s tělem a bylo to ohromující. A tak znovu nabízíme tento živý prostor pro objevování sebe a druhých.

Kdy?

podzim 2024, pátek 18:00 – neděle 16:00

Chcete se přihlásit na unikátní seminář v historickém Kuksu?

Za kolik? 

6 150 Kč – program a materiály 

Sleva 10% pro samoživitelky, studenty a důchodce. Pokud byste nechtěli ubytování na Kuksu, cena je 5 450,- Počítejte ale s tím, že program je intenzivní, od 8 hodin ráno cca do 21 h.

Vaše místo bude rezervováno po zaplacení zálohy 3000 Kč
na účet 2000777150 / 2010, VS 20240315.

Strava

V ubytovacím bloku je k dispozici kuchyňka s dvouplotýnkou, ledničkou a varnou konvicí. Na těchto komorních seminářích řešíme stravu tak, že se složíme s jídlem na snídaně a večeře, každý přiveze něco, co má rád a o co je ochotem se podělit. Na obědy jsou k dispozici místní restaurace.