Cesta Ctností a Neřestí

Emoční trénink na Kuksu

podzim 2024

Emoční inteligence znamená chytře naložit s emocemi. Použít to nejlepší, co máme v hlavě, podívat se do těla a dovolit srdci, aby bylo živé.

Krok za krokem vás provedu technikami, které vás spřátelí s vašimi emocemi, ať už je považujete za dobré či špatné.

Jak pracovat s emocemi, se nejlépe učí na Kuksu mezi sochami Ctností a Neřestí. Se Ctnostmi se dotknete svých vnitřních pokladů, intuice a vedení. Expresívnost Neřestí vám dá zažít, jak mocnou silu mají emoce. A právě tuto sílu se naučíme použít pro sebe – pro své zdraví, hlubokou sebehodnotu, naplněné vztahy a šťavnatost života.

Vstoupíte do propojeného světa. Už nebudete rozdělovat emoce na dobré a špatné. Stanete se alchymisty proměny vnitřních energií a emoce budou vašimi průvodci na cestě k radosti a krásnému vztahu se sebou i s druhými.

Seminář je prožitkový a tréninkový. Odnesete si osvojené techniky vlády nad emocemi, které budou na míru právě pro vás. Získáte ucelený přehled, jak s emocemi zacházet, jak je učit zvládat sebe i druhé, do jakých oblastí se zaměřit dál. Vše ihned využijete ve své každodennosti.

Budete se smát, tančit, hrát si, dotknete se vnitřního prostoru, tichého štěstí a vděčnosti. Objevíte nový prostor v sobě.

Pro koho to je?

  • Je to pro lidi, které fakt zajímá, kdo jsou za všemi naučenými vzorci chování.
  • Je to pro ty, kteří touží letět ve vnitřním svobodném prostoru. Zažít opravdovost, pravdu a jasnost a přivést je do svého každodenního života.
  • Je to pro lidi tvořivé a odvážné, a taky pro plaché introverty. Každý může jít způsobem, jaký je pro něj právě v té chvíli bezpečný.
  • Pro dospělé a také pro teenagery od 15 let

Kde?

Hospital Kuks, ubytování v krásných dvoulůžkových pokojíčkách.

Neznám místo, kde se emoční inteligence učí snáz.  Stojíte mezi Ctnostmi a Neřestmi… a vidíte celý svůj vnitřní svět. Touhy, radosti, lásku… a všechny propady, kterými jste prošli… A nalézáte porozumění a cestu.

Kdy?

Podzim 2024, pátek 18:00 – neděle 15:00

Za kolik? 

4 750 Kč – ubytování, vstup do historických prostorů, program a materiály 

Sleva 10% pro samoživitelky, studenty a důchodce. Pokud byste nechtěli ubytování na Kuksu, cena je 3 750,- Počítejte ale s tím, že program je intenzivní, od 8 hodin ráno cca do 21 h.

Vaše místo bude rezervováno po zaplacení zálohy 3000 Kč
na účet 2000777150 / 2010, VS 2024….

Strava

V ubytovacím bloku je k dispozici kuchyňka s dvouplotýnkou, ledničkou a varnou konvicí. Na těchto komorních seminářích řešíme stravu tak, že se složíme s jídlem na snídaně a večeře, každý přiveze něco, co má rád a o co je ochotem se podělit. Na obědy jsou k dispozici místní restaurace.

S kým?

Hankou Havlovou, trenérkou emoční inteligence, psychoterapeutkou, učitelkou enneagramu světové školy EPTPTM

Cesta Ctností a Neřestí má dlouhou historii. Už od dětství jsem byla Kuksem fascinovaná. V letech 2007 – 2011 jsem psala pro časopis Energy cyklus článků Emoční inteligence při procházce Kuksem: „Ráda bych s vámi prošla nejprve kolem Braunových Neřestí a podívala se, jak z něčeho „tak hnusného“, jako je pýcha, hrabivost, závist, hněv… načerpat energii, která nás může rozsvítit.
Vracím se s vámi do Kuksu, abychom odtud mohli začít cestu světem – od
křesťanství, které máme v našich krajích tak nějak v buňkách, přes Toltéky,
buddhisty, neurofyziologické laboratoře… Cestu ke spojení, k vytvoření prostoru,
kde se „dobré“ a „špatné“ spojuje v jednotu, ze které se rodí život… 

Na to navázal cyklus prožitkových přednášek. 

V roce 2013 jsem v rámci zahraničního projektu pozvala kolegy ze sedmi evropských zemí a poprvé jsem využila přítomnost soch pro práci s tělem a pohybem, kresbou. Od té doby sem jezdím pravidelně dospělými, s dětmi, s rodinami. Každým setkáním se posouváme dál. Svá pozorování jsem také popsala v diplomové práci výcviku v biosyntéze, somatické psychoterapii.

Celý Kuks se natrvalo zabydlel v mém srdci, i s lidmi, kteří o něj pečují a stírají tak rozdíly mezi barokním a naším časem. Je zpátky hluboké vědění o místě člověka ve vesmíru spolu s hudbou, divadlem, poezií, propojením tvorby člověka a přírody, kdy cesta sebeobjevení vytváří dobré společenství.

Ráda vám budu nevšední průvodkyní po Kuksu, kdy celou tu krásu, která je tu všude kolem, uvidíte v sobě.